SOHBETHANE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» SİTENE ÇET PANELİ EKLE
SEVGİ NEDİR ? EmptyC.tesi Ağus. 28, 2010 10:01 pm tarafından HAYALET

» debrecen -litex
SEVGİ NEDİR ? EmptyPtsi Ağus. 23, 2010 10:11 pm tarafından SARP

» galatasaray - karpaty
SEVGİ NEDİR ? EmptyC.tesi Ağus. 21, 2010 3:40 am tarafından HAYALET

» steu bukres- grossopers
SEVGİ NEDİR ? EmptyC.tesi Ağus. 21, 2010 3:33 am tarafından HAYALET

» psg-telavıv
SEVGİ NEDİR ? EmptyC.tesi Ağus. 21, 2010 3:31 am tarafından HAYALET

» feyenord-gent
SEVGİ NEDİR ? EmptyC.tesi Ağus. 21, 2010 3:27 am tarafından HAYALET

» bate - maritimo
SEVGİ NEDİR ? EmptyC.tesi Ağus. 21, 2010 3:25 am tarafından HAYALET

» galatasaray - karpaty
SEVGİ NEDİR ? EmptyPerş. Ağus. 19, 2010 11:24 am tarafından HAYALET

» aık - levski sofya
SEVGİ NEDİR ? EmptyPerş. Ağus. 19, 2010 11:19 am tarafından HAYALET

Galeri

SEVGİ NEDİR ? Empty
ONLİNE SPARİŞ
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

CASUS SAAT
Anket

BU SEZON KİM ŞAMPİYON OLUR ?

Sonuçları Gör

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde SOHBETHANE adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde SOHBETHANE adresi saklayın ve paylaşın

REKLAMLAR
BETSSON
https://www.betsson909.com/refer/raf120x600.asp?imageType=FLASH&product=1&siteID=1&keyCode=BDBGIFE

SEVGİ NEDİR ?

2 posters

MAKALEYE NOT VERİN

1

2

3

4

5

Sonuçları Gör

SEVGİ NEDİR ? Empty SEVGİ NEDİR ?

Mesaj  HAYALET C.tesi Şub. 06, 2010 5:35 am

Nedir sevgi sizce? Neyle ölçülür ? Çeşitleri varmıdır ? Aşk sevginin Ürünümüdür? Herkes hayatının bir safhasında mutlaka bu sorulara cevap aramıştır diye düşünüyorum.
Sevmek için seni seviyorum demek yetermi sadece.Sanmam seviyorum demek değildir sevgi.O kadar basit olmamalı olamaz.Düşün ki bir annenin çocuğuna olan sevgisini anne sadece seni seviyorum bebeğim dese yetermi? Karnın doyurması ihtiyaclarını gidermesi sorunlarıyla ilgilenmesi kanat germesi zamanından fedakarlık etmesi gerekmezmi? Demekki sadece seni seviyorum demek yeterli değil.Göstermek lazım bunu eylemlerle fedakarlık yapmak lazım.Çaba sarfetmek değerini bilmek gerek sevginin emek lazım.Seni seviyorum diyene değil demekki hakkını verene bakmak lazım.Eger hakkını veremıyosa sevginin yarın yok olacağını terk edip gideceğini sırtını döneceğini unutmamak lazım.Aşığım seviyorum demek kolay takı bu yazıyı yazmak kadar.Ama demek değil önemli olan ömür boyu kaybetmeden taşımak.Fedakarlık yapmak mantıklı düşünmek ve onun için neler yapabileceğini nelerden vazgecebileceiğini sorgulamak gerek.Tabiki gözü kör olarak değil aklıyla mantığıyla sorgulamak.İnsan yoğun bir his bulutu altında hormonların baskısı altında iken mantıklı düşünmeyi başarmalı gözünün kör olmasına izin vermemeli.Bir annenin çocuğuna duyduğu sevgiyi duyduğu an sevmeli.Çünkü o sevgi çıkarsızdır.Sonsuzdur.Beklentisizdir tabiki normal bir insansa anne.Rahatsız bir beyine sahip anneyle kıyaslamamalı kendini.Nasıl ki rahatsız hasta bir annenin beynını kemiren rahatsızlık gibi his bulutunun kendını kontrol etmesine izin vermemeli.Mantıklı olmalı geleceği görebilmeli sınavlara sokmalı insan sevdiği insanı.Ya yarın başıma bir hal geldiği zaman beni bırakıp giderse diye sınamalı sormalı.Ya bana ihanet ederse diye sormalı sınamalı.Ya beni yarıyolda bırakırsa diye sormalı sınamalı.Neden ? Çünkü bir kez yapıyorsa yıne yapar.Başkasını senın için bırakmışsa senide başkası için bırakır.Hadi boşver yaptığını bıraktığını eğer bunlardan emin değilsen bir kurt olur kemirir beynini bu şuphe.Ve eğer o kurt oraya yerleşmişse asla ölmez.Bütün bir ömür boyu sevdiğin yada eşin olan insana şüpheyle bakarsın.Belki belli etmessin ona lakin için içini yer.Kendi içerinde kaybolursun.Her hareketınden bir anlam çıkarır en ufak şeyden nem kaparsın.O yüzden iyice tanımalı sevmeden bağlanmadan yada kendine eş olarak secmeden önce.Bir ömür mutluluk verip veremeyeceğine bir ömür sadakatine bir ömür bırakıp gitmeyeceğine inanıyorsan işte zaten aşk vardır.Zaten çıkarsızdır zaten kutsaldır sevgin.Tek şey kalıyor o zaman bireysel olarak sana.
I love you Eşini mutlu etmek için herşeyi yapmak..... I love you
HAYALET
HAYALET
Admin

http://sohbethane.yetkinforum.com

SEVGİ NEDİR ? Empty Geri: SEVGİ NEDİR ?

Mesaj  Gülbeseker C.tesi Şub. 06, 2010 8:58 pm

Sevgi hissi,Yaratan tarafindan verilmis en kutsal duygu.Elbette ölcülü ve yerinde kullanildigi müddetce...Ask sevgiden farkli bir his diye düsünüyorum.Onda körü körüne,ölcüsüzce bir duygu var.Ve sonunda da hüsran...istasnalar olabilir tabi... Ellerinize saglik Murat bey...
Gülbeseker
Gülbeseker